WYCIECZKI - ZWIEDZANIE KANAŁU ELBLĄSKIEGO - OLSZTYNEK

Tajemnice starej Ostródy

Zapraszamy na spacer po Ostródzie, w trakcie którego odwiedzimy najbardziej interesujące miejsca i opowiemy o nich ciekawe historie. Dowiecie się Państwo między innymi o zamku wybudowanym przez Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, o pierwszym pokazie mody Coco Chanel w Prusach oraz o buddyzmie który trafił do Europy dzięki Ostródzianinowi. Po spacerze zaprosimy na odpoczynek przy degustacji dań regionalnych. Wycieczka trwa około 2 godzin.

  • Południowa część Mazur Zachodnich - wariant I – zapraszamy na wycieczkę poza miasto, w trakcie której zwiedzimy Pole Bitwy Grunwaldzkiej i Muzeum, zabierzemy Państwa na spacer na najwyższy szczyt w tej części Polski leżący w obrębie Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich. Następnie proponujemy odpoczynek w miłej atmosferze przy degustacji dań kuchni regionalnej . Wycieczka trwa około 4 godzin.
  • Południowa część Mazur Zachodnich - wariant II – zapraszamy na wycieczkę do skansenu w Olsztynku, jednego z najstarszych w Polsce, gdzie zostały zgromadzone najciekawsze obiekty budownictwa regionu dawnych Prus Wschodnich i Powiśla. Następnie przejdziemy spacerem po mieście urodzenia Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza, któremu hołd złożył sam Adam Mickiewicz w swoim liście z Paryża. Posileni strawą duchową, zaprosimy na degustację dań kuchni regionalnej. Wycieczka trwa około 4 godzin.
  • Cud Techniki - wycieczka Kanałem Elbląskim - Zapraszamy na krótką wycieczkę do najciekawszego i jedynego czynnego obiektu tego typu na świecie. Zaczniemy przejazdem do Buczyńca, gdzie zwiedzimy Muzeum Kanału Elbląskiego i maszynownię pochylni. Następnie odbędziemy krótki rejs, częściowo „po trawie”. Po powrocie do Ostródy zakończymy wycieczkę degustacją potraw regionalnych . Wycieczka trwa około 4 godzin.
  • Wycieczka kanu lub kajakiem – Wyruszamy busem do Piławek, skąd dopłyniemy do Ostródy, płynąc przez malownicze jezioro Drwęckie. W trakcie krótkich przerw dowiecie się Państwo ciekawostek o jeziorze, mieście i okolicy. W Ostródzie degustacja potraw regionalnych. Wycieczka trwa około 4 godzin.
  • Wycieczka rowerowa pętlą Ostródzka – Proponujemy wycieczkę rowerową dookoła jeziora Drwęckiego po okolicznych lasach na trasie Ostróda – Piławki-Ostróda. W Piławkach przerwa na kawę i ciasto, po powrocie do Ostródy zapraszamy na degustację potraw regionalnych. Długość trasy 22 km. Wycieczka trwa od 4 do 5 godzin.

Ceny do uzgodnienia

Wycieczki jednodniowe i kilkudniowe po Warmii i Mazurach

Piękno Pojezierza Mazurskiego jest doceniane nie tylko przez rodzimych mieszkańców Polski, ale również turystów z całego świata. To enklawa pełna zieleni i jezior, urocze zakątki, w których można się zaszyć, odpoczywając od codziennego pędu, a także kraina wyjątkowych dla polskiej kultury, wartych poznania, miejsc i zabytków. Jest mnóstwo powodów, dla których tak wiele osób decyduje się na spędzanie wypoczynku właśnie na Mazurach. O ile niektórzy preferują raczej mało aktywny relaks, wszyscy miłośnicy ruchu z pewnością docenią przygotowaną przez nas ofertę. Proponujemy wycieczki jednodniowe lub kilkudniowe po Warmii i Mazurach m.in. po kanale elbląskim, a także zwiedzanie urokliwych miejscowości naszego regionu, takich jak np. Olsztynek.

Zakochaj się w Mazurach Zachodnich

Doskonale są nam znane nie tylko liczne atrakcje, ale przede wszystkim historia związana z wieloma miejscami rozsianymi na Mazurach. Na polu bitwy pod Grunwaldem przybliżamy ważne informacje oraz ciekawostki związane z tą jedną z najsłynniejszych w dziejach Polski potyczką, z kolei w znajdującym się w Olsztynku skansenie opowiadamy o budownictwie regionu dawnych Prus Wschodnich i Powiśla. Ponadto organizujemy również zwiedzanie kanału elbląskiego, co zawsze spotyka się z niezwykłym entuzjazmem. Jeżeli planują Państwo najbliższy wypoczynek właśnie na Mazurach, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty wycieczek.

Co robić w Ostródzie i okolicy?

Jedną z chętniej wybieranych przez naszych Klientów atrakcji jest, chociażby wycieczka rowerowa pętlą ostródzką, która prowadzi dookoła jeziora Drwęckiego po znajdujących się w okolicy pełnych zieleni lasach. Jeżeli rower nie jest Państwa ulubionym środkiem transportu, mamy do zaproponowania również wycieczki kajakiem lub kanu zarówno po malowniczych jeziorach, jak i niosących z prądem rzekach. Decydując się na jednodniowe bądź też kilkudniowe wyprawy po województwie warmińsko-mazurskim z pewnością urozmaicą sobie Państwo swój pobyt w tym niezwykłym regionie, czerpiąc z niego jak najwięcej.

Olsztynek zwiedzanie, zorganizowane wyjazdy i wędrówki dla miłośników aktywnego spędzania czasu

Wychodzimy z założenia, że zwiedzanie Olsztynka, Ostródy oraz pozostałych okolicznych miejscowości może być ekscytujące pod wieloma względami. Naszym Klientom zapewniamy solidną dawkę ciekawej wiedzy na temat konkretnych miejsc, którą wzbogacamy zabawnymi anegdotami. Ponadto troszczymy się również o Państwa podniebienia, dając szansę na spróbowanie regionalnych specjałów w wyjątkowej scenerii. Zapraszamy do kontaktu!

Zwiedzanie Kanału Elbląskiego

Kanał Elbląski to jedyna tego typu konstrukcja na świecie, która pozostaje w ciągłym użyciu. Wycieczka w jego okolice to nie tylko możliwość obcowania z przepiękną przyrodą Warmii i Mazur, ale również okazja do tego, aby bliżej poznać ten niezwykły zabytek. Nasi przewodnicy wyjaśniają zasady działania konstrukcji i przybliżają słuchaczom jej historię. Wszystko to przekazywane jest z pasją i poprzeplatane ciekawostkami, dzięki czemu skupia uwagę Gości w każdym wieku. Rejs po kanale Elbląskim wraz ze zwiedzaniem zabytku to wycieczka zajmująca około 4 godziny.

Olsztynek zwiedzanie jednego z najbardziej malowniczych miast Polski wraz ze skansenem

W Olsztynku zapraszamy Gości do odwiedzin w jednym z najstarszych skansenów w kraju. Zwiedzający mogą tu podziwiać niezwykłe eksponaty związane z dawnym budownictwem na terenie Prus Wschodnich oraz Powiśla. Przewodnicy uraczą zebranych ciekawostkami historycznymi i zwrócą uwagę na najważniejsze fakty. Zwiedzanie Olsztynka to idealna propozycja zarówno dla miłośników historii, jak i tych, którzy na Mazurach odnaleźli swój drugi dom i chcieliby bliżej poznać dzieje tego regionu.

Dobry sposób na spędzanie wolnego czasu — wycieczki jednodniowe po Mazurach z naszym przewodnikiem

Kanu, kajak, rower — jest wiele możliwości zwiedzania Mazur z naszym przewodnikiem. Każda z nich z pewnością znajdzie swoich zwolenników. Osoby kochające aktywny wypoczynek z chęcią wybiorą się na jednodniową wycieczkę jednośladem. Natomiast ci, dla których żywiołem jest woda, postawią na przygodę na rzece czy rejs po jeziorze. Programy naszych wycieczek są szczegółowo opisane tak, aby każdy mógł wybrać wyprawę, w której najlepiej się odnajdzie.

Zapraszamy na wycieczki po Warmii i Mazurach z pilotami pełnymi pasji

Jeżeli chcesz bliżej poznać piękno Warmii i Mazur, ale nie chcesz robić tego samotnie — skorzystaj z oferty wycieczek z jednym z naszych pilotów. Gwarantujemy fascynującą podróż po pełnym zagadek, zielonym regionie Polski. Już dziś zarezerwuj miejsce dla siebie!