Propozycje wycieczek po Ostródzie i okolicy

Tajemnice starej Ostródy

Zapraszamy na spacer po Ostródzie, w trakcie którego odwiedzimy najbardziej interesujące miejsca i opowiemy o nich ciekawe historie. Dowiecie się Państwo między innymi o zamku wybudowanym przez Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, o pierwszym pokazie mody Coco Chanel w Prusach oraz o buddyzmie który trafił do Europy dzięki Ostródzianinowi. Po spacerze zaprosimy na odpoczynek przy degustacji dań regionalnych. Wycieczka trwa około 2 godzin.

  • Południowa część Mazur Zachodnich - wariant I – zapraszamy na wycieczkę poza miasto, w trakcie której zwiedzimy Pole Bitwy Grunwaldzkiej i Muzeum, zabierzemy Państwa na spacer na najwyższy szczyt w tej części Polski leżący w obrębie Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich. Następnie proponujemy odpoczynek w miłej atmosferze przy degustacji dań kuchni regionalnej . Wycieczka trwa około 4 godzin.
  • Południowa część Mazur Zachodnich - wariant II – zapraszamy na wycieczkę do skansenu w Olsztynku, jednego z najstarszych w Polsce, gdzie zostały zgromadzone najciekawsze obiekty budownictwa regionu dawnych Prus Wschodnich i Powiśla. Następnie przejdziemy spacerem po mieście urodzenia Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza, któremu hołd złożył sam Adam Mickiewicz w swoim liście z Paryża. Posileni strawą duchową, zaprosimy na degustację dań kuchni regionalnej. Wycieczka trwa około 4 godzin.
  • Cud Techniki - wycieczka Kanałem Elbląskim - Zapraszamy na krótką wycieczkę do najciekawszego i jedynego czynnego obiektu tego typu na świecie. Zaczniemy przejazdem do Buczyńca, gdzie zwiedzimy Muzeum Kanału Elbląskiego i maszynownię pochylni. Następnie odbędziemy krótki rejs, częściowo „po trawie”. Po powrocie do Ostródy zakończymy wycieczkę degustacją potraw regionalnych . Wycieczka trwa około 4 godzin.
  • Wycieczka kanu lub kajakiem – Wyruszamy busem do Piławek, skąd dopłyniemy do Ostródy, płynąc przez malownicze jezioro Drwęckie. W trakcie krótkich przerw dowiecie się Państwo ciekawostek o jeziorze, mieście i okolicy. W Ostródzie degustacja potraw regionalnych. Wycieczka trwa około 4 godzin.
  • Wycieczka rowerowa pętlą Ostródzka – Proponujemy wycieczkę rowerową dookoła jeziora Drwęckiego po okolicznych lasach na trasie Ostróda – Piławki-Ostróda. W Piławkach przerwa na kawę i ciasto, po powrocie do Ostródy zapraszamy na degustację potraw regionalnych. Długość trasy 22 km. Wycieczka trwa od 4 do 5 godzin.

Ceny do uzgodnienia